Informacija
Air Jordan Spizike bateliai atiduoda duoklę prodiuseriui ir režisieriui Spike Lee. 1985 m. režisierius Spyke Lee sukūrė filmą "She's gonna have it" ir jame suvaidino filmo herojumi tapusį Mars Blackmon personažą. Filmo biudžetas tesudarė 160 tūkst. JAV dolerių, tačiau 1986 m. sulaukė pripažinimo ir laimėjo Kanų festivalio apdovanojimą. Nufilmuotas per dvi savaites filmas buvo rodomas kino teatruose ir iš viso uždirbo per 7 mln. dolerių. Po šios sėkmės Nike kompanija pasikvietė režisierių Spike Lee ir jo vaidinamą herojų Mars Blackmon kurti Air Jordan reklaminius klipus drauge su kylančia NBA žvaigžde Michael Jordan. Spizike modelis hibridinis batelių modelis, kuriame galima atrasti detalių iš kelių Air Jordan modelų: iš Air Jordan III modelio pasiskolintas batelio padas ir garsioji „dramblio“ odos apdaila, iš Air Jordan IV – klasika tapę raištelius prilaikantys sparneliai. Iš Air Jordan V pasisavinti pagrindiniai batelio kontūrai. VI Air Jordan batelio modelio liežuvėlio forma ir batraiščių suvarstymas irgi yra Spizike keduose. Batelio priekyje esantis skaičius 40 simbolizuoja Spike Lee filmų kompaniją “40 Acres & A Mule Filmworks”, skaičius 23 - Michael Jordan marškinėlių numeris. Spi'zike pavadinimas yra dviejų vardų junginys. Pirmoji dalis Spi reiškia režisieriaus Spyke Lee vardą, o antroji - kreipinys į Michael Jordan, kurį daugelis vadina tiesiog Mike. Batelio paviršius dengas aukščiausios kokybės oda ir sintetine medžiaga, kuri suteikia patogumo jausmą. Minkštą amortizaciją užtikrinanti Air technologija, kuri yra matoma batelio pade ties kulnu. Guminis batelio padas užtikrina geras sukibimo sąlygas su įvairiais paviršiais.
1984-aisiais Nike kompanija dėjo visas pastangas, kad į savo gretas priviliotų NBA lygos naujoką Michael’ą Jordan’ą, kuris tuo metu žvalgėsi į konkurentus. Perspektyviam krepšininkui buvo pasiūlyta milžiniška 500 tūkstančių JAV dolerių per metus suma ir vardinė sportinių batelių serija, kuriai diriguos dizaineris Peter’is Moore’as. Po sėkmingo sutarties su Jordan'u sudarymo pirmiausia buvo ieškoma tinkamo pavadinimo būsimos NBA žvaigždės bateliams - taip gimė Air Jordan vardas, kurį rinktis patarė tuometinis Jordan’o agentas, David’as Falk’as. Įdomus ir mažai kam žinomas faktas, jog Nike svarstė ir dar vieną variantą – Prime Time vardą.
Įdomu, jog už vardinių MJ batų kūrybą atsakingas Peter'is Moore'as norėjo sulaužyti iki tol galiojusius spalvų ir dizaino barjerus. Taip tarp įprastomis jau tapusių baltos ir juodos spalvų atsirado ir NBA komisarui David’ui Stern’ui taip nepatikusi raudona. Moore’ui to neužteko ir jis vis suko galvą, kaip dar pagyvinti Air Jordan 1 išvaizdą. Ir paskutinis šio šedevro potepis buvo sukurtas labai netikėtai! Peter’is Moore’as kartu su Nike marketingo vadovu Rob'u Strasser'iu ruošėsi skristi namo po susitikimo su Jordan'o agentu Falk'u. Keliaudamas link savo vietos Moore’as pastebėjo berniuką, kuris ant savo marškinėlių buvo prisisegęs plastikinius kapitono sparnus. Tokių pačių dizaineris paprašė lėktuvo stiuardesės, kurį tokį prašymą pirmiausia palydėjo keistu žvilgsniu. Iš karto po to, kai gavo plastikinius sparnus, Moore‘as nieko nelaukęs griebė paprastą servetėlę ir pradėjo piešti - sparnus jis apjungė su krepšinio kamuoliu ir taip gimė legendinis Air Jordan logotipas. Jis tapo tuo trūkstamu akcentu, dėl kurio Peter’is Moore’as ilgai suko galvą. Sparnai papuošė ant Air Jordan I įmovą - logotipą iki šių dienų turi visame pasaulyje pamėgti laisvalaikio bateliai, kur jis naudojamas ant šoninės kedų dalies. Tada logotipas reprezentavo sėkmingą kelią ir karjerą, kuri laukia Michael'o. Rezultatu patekintas Moore’as tada išrėžė labai skambią frazę: „Stebėkite, kaip mes kuriame istoriją. Junkitės prie skrydžio arba dinkite iš kelio.“
Legenda tapę pirmieji MJ bateliai, Air Jordan 1, buvo išleisti 1985-aisiais, o pardavimai fiksavo ne ką mažiau įspūdingus skaičius nei Michael’as savo karjeros metu – jau per pirmus du mėnesius kedų buvo parduota už daugiau nei 70 milijonų JAV dolerių. Air Jordan vardo istorija vis garsiau sklido po visą pasaulį – net ir po Michael’o Jordan’o karjeros pabaigos.
Šių dienų Air Jordan – tai vardas, kuris tapo gigantu gatvės stiliaus, muzikos, sporto ir net mados pasauliuose. Skrydį ir aukščiausių tikslų medžioklę reprezentuojanti kompanija dievinama ne tik jaunosios kartos, bet ir streetwear’o pamatų statybas gyvai stebėjusių sneakerhead’ų. Jumpman logotipą išvysi absoliučiai visur! Ir dėl to stebėtis neturėtumėme, nes Jordan vardas užkariavo modernaus pasaulio kultūras ir tapo vienu įtakingiausiu šių dienų prekės ženklų.
Pristatymas Lietuvoje:
Užsakymus, pateiktus iki 14 val., ir pasirinkus DPD, išsiunčiame tą pačią darbo dieną.
Užsakymus pateiktus savaitgalį ir švenčių dienomis išsiunčiame sekančią darbo dieną.
Kurjeriai pristato prekes per 1 darbo dieną.
Pristatymo kainos Lietuvoje:
DPD – 3,00 Eur. Nemokamas pristatymas nuo 39,00 Eur;
Grąžinimas Lietuvoje:
Greitai ir nemokamai grąžink nenaudotas ir nepažeistos originalios pakuotės prekes per 30 dienų. Grąžinimo lipdukas per DPD bus pridėtas prie kiekvieno užsakymo.
Pirkėjas pasirinkęs kitą grąžinimo būdą, grąžinimo išlaidas padengia savo sąskaita.
Pristatymas į kitas šalis:
Pristatymas trunka nuo 2 iki 7 dienų, priklausomai nuo pasirinktos šalies.
Grąžinimas iš kitų šalių:
Pirkėjas pasirenka grąžinimo būdą, grąžinimo išlaidas padengia savo sąskaita.
Visi svetainėje gaunami duomenys yra šifruojami, o mokėjimai yra priimami per išorines bankines sistemas.
Elektroninė bankininkystė
Swedbank, SEB, Luminor, Šiaulių bankas, Citadele.
Kitos mokėjimo platformos
Paysera, PayPal - leidžia atsiskaityti kreditinėmis ir debeto kortelėmis bei kitais būdais.
Kredito ir debeto kortelės
Už prekes galite atsiskaityti kredito ir debeto VISA, MasterCard, Maestro kortelėmis.
Apmokėjimas kurjeriui
Grynaisiais pinigais arba banko kortele prekių pristatymo/atsiėmimo metu (Priklausomai nuo pasirinktos kurjerių tarnybos).