Saugus apmokėjimas jums patogiu būdu
Nemokamas pristatymas per 1 d.d.
30d. nemokamo grąžinimo garantija
100proc. Originalios prekės

Dr. Martens

Gamintojai
Rūšiuoti
per puslapį
(3)
  1. 1 Spalva

    Dr. Martens 1461 Stud Black Wanama

    Laisvalaikio Batai dr. martens

    200,00 Eur 120,00 Eur
  2. 1 Spalva

    220,00 Eur 132,00 Eur
  3. 1 Spalva

    Dr. Martens Jadon Platform

    Sezoniniai batai dr. martens

    240,00 Eur 168,00 Eur
Rūšiuoti
per puslapį
(3)

Dr. Martens batai – stilius su neeiline istorija!

Dr. Martens batai – vienas pastebimiausių ir populiariausių šių dienų gatvės stiliaus akcentų. Gana agresyvios išvaizdos avalynė pasakoja įdomią ir neeilinę istoriją! Kaip gimė pasaulį iš proto varantys batai? Dėkingi būti turėtume Klausui Maertensui – buvusiam Vokiečių armijos daktarui. Vos kelios savaitės po Antrojo pasaulinio karo jis išvyko slidinėti į Bavarijos Alpes ir leidžiantis nuo kalno stipriai krito bei susilaužė koją. Gydantis patirtą trauma jis sukonstravo batų prototipą, kurio pagrindiniu akcentu tapo unikalus padas su oro pagalve – šis sprendimas turėjo užtikrinti batų komfortą. Savo kūrinį Maertensas parodė ir senam universiteto draugui, Herbertui Funck’ui, kuris liko sužavėtas. Taip gimė pirmieji Dr. Martens batai, kurie pirmiausia buvo skirti darbui, taip pat juos rinkdavosi sodininkai, o po kurio laiko jie tapo įdomūs vyresnio amžiaus moterims. Įdomu, jog vienu metu net 80% jų nupirkdavo 40 metų amžių perkopusios namų šeimininkės.

Prasidėjęs viešpatavimas

1959-aisiais Dr. Martens pradėjo sklisti po pasaulį ir pasiekė Jungtinę Karalystę. Patentas batų gaminimui buvo parduotas Griggs šeimos valdomai kompanijai ir būtent čia Martens’ų istorija išgyveno įdomius pokyčius. Pirmieji žingsniai Jungtinėje Karalystėje buvo žengti su Dr. Martens 1460 modeliu. Šie skaičiai simbolizuoja Dr. Martens eros pradžią šioje šalyje, kuri prasidėjo 1960-ųjų balandžio 1-ąją. Tuo metu aplinkoje vyravo radikalios idėjos, kultūriniai ir socialiniai perversmai, o mada bei stilius tapo vienais pagrindinių protesto ir nuomonės išraiškos akcentų. Taip funkcionalūs ir tvirti Dr. Martens batai, kuriuos avėjo paštininkai ir gamyklų darbuotojai, tapo įdomūs įvairių kultūrų atstovams – pirmiausia tai buvo britų darbininkų klasę atstovaujantys skinhedai. Turbūt pirmasis garsus atstovas, ant kurio pėdų pasaulis išvydo Dr. Martens batus buvo Pete’as Townshend’as iš roko grupės The Who.

Saviraiškos simbolis

Su laiku Dr. Martens batus pradėjo avėti pačių įvairiausių subkultūrų atstovai. Pankai, gotai, alternatyvaus roko, trankios elektroninės muzikos gerbėjai ir dar daug kitų rinkosi Dr. Martens savo stiliui ir saviraiškai. Plintanti Martens’ų manija rado kelią ir į Jungtines Amerikos valstijas – čia pirmiausia juos atsiveždavo iš turų po Jungtinę Karalystę grįžę Hardcore žanro muzikantai. Už Atlanto Dr. Martens laisvalaikio batai labai greitai tapo mėgstami įvairių subkultūrų atstovų. XXI-ajį amžių Martens’ų istorijoje pažymėjo dar vienas posūkis – batai tapo mados pasaulio ir podiumų pažiba. Panašu, kad su laiku, agresyviu stiliumi išsiskiriantys batai savo kelyje šluoja viską, kas įmanoma ir griauna visas sienas bei yra pasiruošę užkariauti pasaulį. Savo stiliaus taisykles kartu su Dr. Martens 1460, Jadon ir kitais modeliais kuria net tokios garsenybės kaip Jessica Alba, Miley Cyrus, Rita Ora, Gwen Stefani ir daugybė kitų. Nors laikas bėga, Dr. Martens filosofija nekinta - batai ir toliau spinduliuoja laisvę ir yra skirti taisyklių nepaisančioms sieloms!