Andzej Savostenok - Lietuvos tinklinio rinktinės ir Švedijos klubo "Vingaker VK" narys. Su sportininku pasikalbėjome apie netikėtai gyvenime atsiradusį tinklinį, klajones po pasaulį bei tinkamus kedus sportui ir laisvalaikiui.
Tinklinis – kaip šis sportas atsirado tavo gyvenime ir kada supratai, kad nori sietį savo ateitį būtent su juo?
Tinklinis gyvenime atsirado netikėtai, bet labai paprastai. Visi draugai iš kiemo pradėjo lankyti tinklinio treniruotes savo mokykloje ir, kadangi aš mokiausi kitoje, man nebeliko su kuo žaisti kieme. Todėl, kad nesėdėčiau vienas kieme (nes anksčiau juk nebuvo mobiliųjų telefonų, kurie galėtų tapti tavo geriausiu draugu :D), pradėjau tinklinį lankyti ir aš. Pradžioje negalvojau, kad ateitį norėčiau sieti su tinkliniu, tačiau po pirmųjų rimtų laimėjimų ir patirto pergalės jausmo supratau, jog galima pabandyti pažaisti „rimčiau“.
Esi rungtyniavęs Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Švedijoje, Prancūzijoje, o dabar vėl grįžai į Skandinaviją. Ar šioje šalyje sudarytos geriausios sąlygos tobulėti?
Na, metai bėga, todėl net ir Estijoje, manau, dabar žymiai geresnės sąlygos nei buvo anksčiau, nes ten tinklinis pastaruoju metu tapo itin populiarus. O kalbant iš savo patirties, galėčiau pasakyti, kad geriausios sąlygos buvo Prancūzijoje. Bet taip pat negaliu teigti, jog Švedijoje šį sezoną jos yra blogos. Švedai labai norėjo, kad sugrįžčiau, todėl ir pasirūpino viskuo.
Ką manai apie Lietuvos tinklinio lygį ir perspektyvas?
Iš tikrųjų nelabai, ką galiu pasakyti apie lygį, nes jau 6 metus nežaidžiau Lietuvoje. Tačiau, manau, jog Lietuvoje yra problemų su tuo, kaip motyvuoti jaunus tinklininkus. Turiu omenyje, kad šalis nesudaro jokių perspektyvų ateityje: viršūnė yra vyrų komanda, kuri žaidžia Lietuvos aukščiausioje lygoje ir į ją yra lengva patekti net ir ne aukšto lygio žaidėjui. Dėl to daug tinklininkų, pabaigę sporto mokyklą, tuo pačiu baigia žaisti ir tinklinį, nes nemato prasmės ir tolimesnės ateities.
Kokie tavo tolimesnės karjeros planai? Galbūt vieną dieną grįši rungtyniauti į tėvynę?
Planuoju ir tikiuosi toliau žaisti tinklinį užsienyje bei siekti geriausių rezultatų. Be abejo kažkada norėčiau dar išeiti į aikštelę Lietuvoje.
Taip pat atstovauji ir Lietuvos rinktinę – ką Tau tai reiškia?
Žiauriai geras jausmas grįžti į Lietuvą, susitikti su draugais vienoje komandoje bei atstovauti savo šaliai tarptautinėse varžybose. Tačiau dėl finansinių problemų federacijoje tai padaryti pavyksta labai retai.
Kas tave labiausiai įkvepia ir motyvuoja? Galbūt turi garsų žmogų, kurio pavyzdžiu seki?
Galiu pasakyti, kad tikrai neturiu vieno žmogaus, kuris motyvuotų mane. Manau, iš visų, nepaisant to, ar tai tinklininkas, ar kitos sporto šakos žaidėjas, pasiimu po truputį. O labiausiai motyvuoju pats save, kai matau rezultatus.
Pastebėjome, jog sportuoji su krepšiniui skirtais Hyperdunk serijos kedais – kodėl renkiesi šiuos batelius?
Renkuosi krepšinio batelius jau 7 metus iš eilės, nes jie yra man patogiausi. Pirmą kartą užsidėjęs juos iškart pajaučiau skirtumą: dingo nugaros skausmai, sumažėjo kojų raumenų nuovargis po treniruočių, o tai yra labai svarbu sportuojant du kartus per dieną.
Kokios batelių funkcijos svarbiausios tinklininkui?
Manau, kiekvienam skirtingai, tačiau man svarbiausia, kad būtų aukštas ir minkštas padas, gerai amortizuotų ir stipriai apimtų pėdą bei čiurną. Svoris man nėra svarbus.
Daug keliauji, tam reikalingi patogūs kedai – ką renkiesi avėti už aikštės ribų? Ar turi savo favoritus?
Žinoma, turiu favoritus! Tai taip pat Nike firmos bateliai - Air Force 1, kurių turiu nemažai. Keletas iš jų net, kaip sakoma, "perėjo vandenį ir ugnį“ - su jais ir į ugnikalnį kopiau, ir nuo krioklių šokinėjau. Įsitikinau, kad jų kokybė ir patogumas yra neeilinis!
Batelius nuotykiams ir sportui atrask ir Tu! ➡
Batelius nuotykiams ir sportui atrask ir Tu! ➡