Tie, kas nepažįsta Clarks Wallabee batų, juos išvydę greičiausiai pagalvos apie subtilų dizainą ir kaip puikiai jie tiktų prie formalesnės aprangos. Per nelyg neišsiskirianti išvaizda – apgaulinga. Wallabee siluetas pasakoja unikalią istoriją ir savo bagaže neša ne vieną siautulingą jaunystės prisiminimą.

Clarks Wallabee laikomas vienu ikoniškiausių britų kompanijos Clarks kūrinių. Pasauliui jis pristatytas buvo 1967-aisiais, tačiau Britanijoje didesnio dėmesio pradžioje nesusilaukė. Vietoj to, Wallabee batai namus rado šiek tiek neįtikėtinoje vietoje – Jamaikoje. Čia jau buvo pamėgtas ankstesnis Clarks kūrinys – Desert Boots, kuris takus pramynė ir Wallabee siluetui. Įdomu, kad juos dažniausiai avėjo jauni Kingstono gangsteriai, kuriems Wallabee siejosi su tobulai rafinuotu britišku stiliumi. Jamaikos nusikaltėliai taip stipriai pamilo Wallabee, jog kiekvienas, pastebėtas avintis juos, tapdavo policijos taikiniu. Taip Clarks batai ir nusikalstamas pasaulis Jamaikoje tapo sinonimu. Pasakojamos istorijos, jog septintojo dešimtmečio pabaigoje policija dažnai rengdavo reidus vakarėliuose ir įsiveržę į juos pirmiausia atskirdavo tuos, kurie avi Clarks Wallabee batais.

Devintojo dešimtmečio pradžioje į Brukliną plūstelėjo Jamaikos imigrantai, kurie čia atsivežė ir Wallabee batus. Jie patraukė ir vieno iš Wu-Tang Clan įkūrėjų, reperio GZA dėmesį. „Gyvenau Brukline ir Flatbush rajone tuo metu buvo daug jamaikiečių, kurie avėjo Clarks batus. Keletas jų buvo mano bičiuliai ir į darbą ateidavo su Wallabee batais, taip juos nešioti pradėjau ir aš“ – pasakojo GZA. Taip Wallabee atsidūrė ir ant kitų Wu-Tang Clan narių pėdų. Augant jų populiarumui, plito ir Wallabee banga, kuri įsitvirtino rytinės JAV pakrantės hip-hopo kultūroje. Tai įrodo faktai, jog juos avėjo The Notorious B.I.G., Run-DMC, britų kilmės MF Doom ir kiti garsūs Niujorko reperiai, kurie meilę šiems batams demonstravo net ir savo kūryboje. Apie Clarks Wallabee kūrinyje “Incarcerated Scarfaces” repavo Raekwon, o Ghostface Killah savo kūrinių remiksų rinkinį pavadino “The Wallabee Champ”.

 

Su laiku Wallabee plito ir už hip-hopo ribų. Jie papuošė The Verve albumo „Urban Hymns“ viršelį, tapo mėgstami britų roko Blur ir Oasis grupių narių.

Clarks Wallabee sėkmingai įsiskverbė į subkultūras ir tapo svarbia dalimi jų atstovams formuojant savo įvaizdį. Nors muzika daugelį metų buvo pagrindinis indikatorius, pagal kurį buvo sprendžiama Wallabee įtaka, su laiku tai išplito. Atidarytos durys ir į mados ir laisvalaikio stiliaus pasaulius. Čia batams įsitvirtinti padėjo tokie garsūs ambasadoriai, kaip Kanye West‘as, Drake‘as, Lebron‘as James‘as, David‘as Beckham‘as ir daugybė kitų, neatsispyrusių klasikiniam Clarks Wallabee siluetui.

 

Clarks Wallabee matėme ir legendiniame seriale „Breaking Bad“ - juos avėjo pagrindinis veikėjas Walter’is White’as.

Didelis Clarks Wallabee batų pasirinkimas Tavo laisvalaikiui ➡️ PIRKTI