Skaičiuojame paskutines pavasario dienas ir pasitiksime ilgai lauktą vasarą! Natūralu, jog kelionės, festivaliai ir daug laiko gryname ore sukelia papildomų rūpesčių dėl batelių priežiūros. Susipažink su patarimais, kurie Tau padės rūpintis savo kedais vasarą!

Jeigu savo kedais rūpinsiesi nuo pat pirmų dienų - tai puikiai atsispindės jų išvaizdoje. Nepatingėk nuo batelių nuvalyti net ir menkas dėmes ar susirinkusias dulkes - neleisti įsisenėti nešvarumams puikiai padės šlapios servetėlės. Žinoma, tam geriausia būtų rinktis profesionalias priemones - pavyzdžiui valiklį, kuris skirtas tam tikrai medžiagai. 

Gaila, bet ne visada pavyksta išvengti ir rimtesnių nešvarumų ant batelių ir paprasto valiklio jau nebepakanka. Nepulk savo kedų dėti į skalbyklę - taip bėdų bus tik daugiau! Sukimas skalbyklės būgne, karštas vanduo, naudojami minkštikliai - visi šie faktoriai labai kenkia bateliams. Ir efektas gali būti nepastebimas - išskalbti batai gali atrodyti kaip nauji, tačiau jų techninės savybės jau bus pažeistos. 

Intensyvus sukimas būgne ir karštas vanduo gali paskatinti pado ar kitos kedų dalies atsiklijavimą, o minkštiklių medžiagos - užkimšti audinių kanalus, ko rezultate suprastėtų batelių kvėpavimo ar prakaito išgarinimo funkcijos. 

Plauti batus rekomenduojama vėsiu vandeniu arba valyti drėgna kempine - svarbiausia, jog vanduo nebūtų karštas. Rinkis specialias priemones, kurios lengvai įveikia net ir rimtus nešvarumus, naudoti galima ir ūkinį muilą. Purvinus kedus skalbk šiltame vandenyje - prieš tai juos gali palaikyti jame. 

Itin svarbi fazė - batelių džiovinimas. Vasarą patartina vengti džiovinti juos ant saulės - tiesioginiai saulės spinduliai gali pakenkti batelių medžiagoms ir taip įtakoti kedų deformaciją. Vietoje to, kedus palik pavėsyje ir vėjas juos išdžiovins arba leisk džiūti kambario temperatūroje. 

Balti ar kiti šviesūs bateliai - absoliutus vasaros topas. Tačiau čia egzistuoja ir kita medalio pusė - kaip išlaikyti puikią jų išvaizdą? Nuvalyti juos reikėtų kasdien grįžus namo, taip pat pasirūpink specialiais valikliais ir kempinėlėmis. Susidūrus su rimtesniais nešvarumais kedus kurį laiką pamirkyk šiltame vandenyje, o tada valyk naudodamas kempinėlę ar šepetėlį. Prie efektyvių būdų priskiriamas ir batelių valymas vandens ir sodos mišiniu. 

Ir pabaigai nepamiršk teisingai laikyti savo kedų namuose - čia taip pat reikėtų vengti tiesioginių saulės spindulių, kurie gali išblukinti kedus. Geriausia būtų batelius laikyti spintoje ar specialioje batų dėžėje, kur jų nepasieks dulkės ir saulė.