2017-aisiais Nike Cortez bateliams sukako apvalus jubiliejus – 45 metai. Vienu iš svarbiausių Nike kompanijos siluetų tapę bateliai nuo pat savo gimimo yra mėgstami ir populiarūs visame pasaulyje. Susipažinkime su klasika jau tapusių Cortez‘ų istorija, kurioje įdomių detalių tikrai netrūksta!
Oficialia Cortez batelių pradžia laikomi 1972-ieji, tačiau reikėtų nepamiršti jų priešistorės. Vienas iš Nike kompanijos įkūrėjų (pirmiausia ji vadinosi BRS – Blue Ribbon Sports) Bill‘as Bowermann‘as, dirbdamas su Onitsuka Tiger kompanija sukūrė batelius bėgimui, kurie turėjo minkšta putos padą ir sukimbantį su pagrindu raštą – tada jie turėjo gremėzdišką pavadinimą TG-24/Shoe designed by Bill Bowerman w/Mexico Line. Bėgimo kultūra augo, o Bowermann’as ir Phill’as Knight’as vis didino iš Japonijos užsakomų batelių kiekius bei 1967-aisiais juos pervadino į Mexico. Pavadinimą pasufleravo Olimpinės Žaidynės, kurios po metų turėjo įvykti būtent Meksikoje.
Visgi norėta labiau įsimenamo pavadinimo ir 1968-aisiais bateliai buvo dar kartą pervadinti - šį kartą pasinaudota Meksikos istorija ir kedai gavo egzotišką Aztec vardą, tačiau juo buvo naudotasi trumpai. Kūrėjai buvo dar kartą priversti keisti pavadinimą – dėl per didelio panašumo į adidas Azteca Gold. Taip gimė pavadinimas, kuris mums žinomas iki šių dienų – Cortez. Simboliška, bet bateliai buvo pavadinti pagal Actekus sutriuškinusį užkariautoją, Hernan’ą Cortes’ą.
1971-aisiais BRS įkūrėjai nusprendė pakeisti savo kompanijos pavadinimą, o jį padiktavo graikų pergalės deivė Nikė. Tai nepatiko Onitsuka kompanijai ir viskas buvo sprendžiama teisme, kol 1974-aisiais Cortez teisės buvo pripažintos Nike nuosavybe.
Po metų bateliai debiutavo Olimpinėse žaidynėse ir iškart susilauke didelio dėmesio bei populiarumo – su laiku jis tik augo ir stiprėjo. 1976-aisiais bateliai kilo dar vienas Cortezų bumas – Čarlio Angelų seriale juos avėjo aktorė Farah Fawcett. Po batelių debiuto telezijoje pardavimai tiesiog sprogo!
Tačiau didžiausias Cortez‘ų populiarumas buvo pasiektas 1994-aisiais, po filmo “Forestas Gumpas” išleidimo, kuriame pagrindinis veikėjas bėgiojo su Nike bateliais po Ameriką.
Nike Cortez batelius galima sieti su Los Andželo miesto – čia jie tapo itin populiarūs ir reprezentavo repo bei gatvės kultūrą. Istorijoje galima rasti ir ne tokių malonių epizodų – šie bateliai buvo itin pamėgti gangsterių bei gaujų. Jie net buvo draudžiami kai kuriose mokyklose, o avint juos buvo galima prisišaukti nemenkų nemalonumų.
Spalvingą istoriją išgyvenę kedai populiarūs išlieka iki šių dieną – tai vienas iš modelių, kurie jau paliko labai ryškų pėdsaką sneaker‘ių istorijoje!
Nike Cortez bateliai vyrams ➡ Nike Cortez bateliai moterims ➡
Nike Cortez bateliai vyrams ➡ Nike Cortez bateliai moterims ➡