Legendiniai Vans Old Skool pristatyti 1977-aisiais, kai debiutavo su Style #36 vardu. Šie, jau ikoniniais tapę, batai yra pirmieji Vans'ai, kurie ant šonų turėjo prisiūtą odinę„Jazz Stripe“ dizaino detalę. Įdomu, kad ji gimė vienam iš kompanijos savininkų, Paul’ui Van Doren’ui keverzojant idėjas ant popieriaus lapo. Šią detalę jis nusprendė įpinti į naująjį Vans batų modelį ir net nenutuokė, jog jis taps legenda. Vans #36 1977-aisiais debiutavo su trimis splavinėmis versijomis, viena iš jų buvo royal blue, kurią išgarsino riedlentininkas Stacy Peralta. Taip prasidėjo Old Skool skrydis ir varžybos su Authentic dėl ikoniškiausio kompanijos silueto vardo.

Dešimtajame dešimtmetyje Old Skool kedai įgijo legendos statusą. Juos avėjo visi - nuo profesionalių riedlentininkų ir roko žvaigždžių iki įžymybių ir hiphopo muzikantų. Šį dešimtmetį batai suvaidino dar vieną reikšmingą vaidmenį sportbačių kultūros istorijoje, kai Vans 1996-aisiais bendradarbiavo su kultiniu Supreme. Ši kolaboracija pastatė tvirtus pamatus brand‘ų ryšiui, o pirmieji Supreme x Vans Old Skool batai dabar laikomi kolekciniu modeliu ir kainuoja daugiau nei 1000 dolerių.

Old Skool kedai kompanijai padėjo pasiekti platesnį mados ir gatvės drabužių pasaulį. Bendradarbiauta ir su aukštosios mados prekės ženklu Marc Jacobs bei pristatyti Old Skool, kuriems panaudotos aukščiausios kokybės medžiagos, o išleistas ribotas kiekis leido sukurti išskirtinumo jausmą.

2000-ųjų pradžioje Vans Old Skool batai įsitvirtino ir amerikietiško pankroko scenoje, kuri buvo glaudžiai susijusi ir su riedlenčių kultūra. Muzikantai, tokie kaip „Black Flag“ pagrindinis vokalistas Henry Rollins‘as, Vans Old Skool kedus avėjo ne tik koncertų metu, bet ir laisvalaikiu. Taip pat, Vans pradėjo dirbti su tokiomis grupėmis kaip Slayer, The Descendents ir Bad Religion – su kiekviena grupe sukurtos unikalios Old Skool versijos, siekiant švęsti bendrą paveldą ir istoriją.

Old Skool kedai iki šių dienų išlieka Vans kompanijos legenda, kurią dievina ne tik gatvės stiliaus gerbėjai, bet ir ryškiausios pasaulio garsenybės. Šiam Vans siluetui eilutę dainoje skyręs yra net pats Kanye West‘as. „No More Parties in LA“ jis repavo: „Some days I'm in my Yeezys, some days I'm in my Vans“.

Ikoninių Vans Old Skool sėkmės formulėje susipynė minimalizmas, atpažįstamumas ir universalumas. Savo vietą atrasti jie gali pačių įvairiausių stilių gerbėjų įvaizdyje. Riedlenčių kultūroje gimę Vans Old Skool su laiku sulaužė ne vieną barjerą ir tapo ne vienos subkultūros stiliaus akcentu. Šiais metais legendinis Vans siluetas švenčia jau 45-ąjį gimtadienį, tad galime laukti staigmenų ir išskirtinio dėmesio.

Vans Old Skool kedai vyrams ir moterims