Vans kompanija turtinga ne tik savo kūriniais, bet ir istorija – joje netrūko staigių posūkių, karčių nesėkmių ir galingų šuolių. Viena reikšmingiausių kompanijos ikonų yra laikomi Vans Sk8 batai, kurie savo legendą kūrė ir pindamiesi su pačiomis įvairiausiomis kultūromis.
Viskas prasidėjo nuo gatvių ir riedlenčių. Aštuntojo dešimtmečio pabaigoje Vans pradėjo gaminti batelius, dedikuotus specialiai riedlentininkams. Tai daryti paskatino faktas, jog dauguma Kalifornijos riedlentininkų ir banglentininkų jau buvo pamėgę Vans avalynę. Tuo laikotarpiu gime ne vienas garsus kompanijos modelis – tarp jų ir Vans Sk8, kuris oficialiai savo istoriją pradėjo 1978-aisiais. Pirmiausia šis modelis turėjo Style 38 vardą ir tik vėliau buvo pervadintas. Tai buvo pirmieji aukšto profilio kedai riedlentininkams ir antras Vans siluetas, turėjęs ant šonų prisiūtą odinę „Jazz Stripe“ dizaino detalę.
Vans Sk8 pakėlė skeiterių kedų funkcionalumą į kitą lygį – dengė ir saugojo kulkšnis, kurias riedlentininkai dažniausiai susižalodavo. Aukšti Vans Sk8 ne tik saugojo rampas raižančių riedlentininkų kaulus, bet ir suteikė visiškai naują įvaizdį.
Labai greitai Vans Sk8 buvo pamilti ir tų, kurie tiesiog leido laiką šalia riedlenčių parko ir apie sudėtingus triukus net nesvarstė. Kedus imta naudoti kaip stilingą akcentą įvaizdžiui kurti. Prie augančio populiarumo ypatingai prisidėjo ir muzikantai. Vans Sk8 kedai į turus ir koncertus lydėjo Black Flag, Bad Brains, Social Distortion, Slayer, Iron Maid ir daug kitų punk, rock ir metal grupių. Juos koncertuojančios grupės avėjo ne tik dėl patvarumo ir patogumo, bet ir dėl kultūrinio konteksto – laikė šiuos batus svarbiu savos subkultūros akcentu. Paskui mylimus dievaičius sekė ir fanai, kurie skleidė Vans vardą visos šalies mastu. Be to, dešimtajame dešimtmetyje Vans sukūrė specialiai muzikos grupės skirtą programą ir pristatė ne vieną unikalią Vans Sk8 kedų versiją. Šie modeliai tapo kolekciniais ir buvo itin vertinami muzikos istorijos žinovų bei padėjo statyti tvirtus pamatus muzikos kultūroje.
Tikriausiai girdėjai apie ikoninį šaškių lentos motyvą Vans batuose ir tai, jog pirmiausia jį piešdavo patys pirkėjai, norėję suteikti unikalumo savo batams. Aukšto profilio Vans Sk8 kedai tapo tikra drobe ir turėjo užtektinai vietos, todėl gerbėjai kūrybingai tuo naudojosi ir norėdami išsiskirti dailino kedus įvairiais piešiniais.
Kita stotelė – mados pasaulis. Čia Vans įžengė 2000-ųjų pradžioje – kompanijos kultūroje bendradarbiavimas tapo pagrindiniu įrankiu, atskleidžiančių prekės ženklo kūrybiškumą. Taip gatvės kultūroje gimę ir subrendę Vans Sk8 batai pynėsi su Marc Jacobs, Niagara, Stüssy, Pendleton ir kitų meistrų kūryba. Kolaboracijos Vans batams ne tik atvėrė madingų butikų duris, bet ir leido tapti geidžiamais kolekcionierių visame pasaulyje.
Vans Sk8 paliko ryškų pėdsaką kedų kultūroje ir aplink ją. Laikas to įspaudo, panašu, neištrynė ir, vargu, ar tai apskritai įmanoma. Sėkmės priežasčių galima būtų rasti ne vieną, bet pati akivaizdžiausia – tai, jog siluetas kartu su savimi neša laisvės ir kūrybos idėją, kuri nuolat stumia pirmyn.
Vans Sk8 laisvalaikio kedai vyrams ir moterims internetu ➡️ PIRKTI
Vans Sk8 laisvalaikio kedai vyrams ir moterims internetu ➡️ PIRKTI